Únor 24 2015

VYZKOUŠEL JSEM ZA VÁS: Trhání osmiček nebolí

Po pár týdnech, kdy mě mučil můj vlastní zub neskutečnou bolestí, jsem se konečně dokopal k řešení. Navštívil jsem zubaře a vyslechl si jasný verdikt. Levá dolní osmička musí ven.

Dostal jsem pár uklidňujících injekcí a telefonní číslo na dvě pražské kliniky, kde podobné zákroky provádějí. Na první z nich mě objednali 27. března, to znamená za 6 týdnů, na druhou dokonce až 5. dubna. Nebýt mé nové skvělé stomatoložky, slečny Urbánkové, asi bych za tu dobu umřel bolestí. Naštěstí se jí podařilo domluvit mi zákrok u doktora Zaytseva, a to hned na další den.

Doktor byl sympaťák, dokázal mě uklidnit, píchnul mi oblbovací injekci a šlo se na věc. Celý zákrok trval asi deset sekund. Proběhlo to asi takhle: „Otevřete pusu a já zkusím, jestli už máte zub dostatečně znecitlivěný. Cítíte to?“ Zubař asi nějak zaklepal na zub nebo dáseň, nevím, vůbec jsem to necítil. „E-e, nic.“ Víc jsem toho neřekl, necítil jsem půl pusy. „No vidíte, a je to.“ „Co? To je všechno? Paráda!“ Dostal jsem do pusy vatový tampon a instrukce, že si ho mám za hodinu vyndat. Až odezní znecitlivění, mám si vzít ibalgin a pusu si chladit.

Nakonec mi doktor nabídl, jestli si vytažený zub chci vzít domů, což jsem s díky odmítl. Teď je to 12 hodin od zákroku a zatím nic moc nebolí. Jako cítím to, ale je to daleko mírnější bolest, než před zákrokem. Pokud tedy nechytnu nějakou infekci nebo se něco nepodělá, můžu uklidnit všechny, které trhání zubu teprve čeká. Není to příjemný, ale dá se to zmáknout. Nejhorší na tom je asi ta injekce úplně na začátku.


Posted 24.2.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

2 thoughts on “VYZKOUŠEL JSEM ZA VÁS: Trhání osmiček nebolí

  1. Vít Holubovský

    No tak to jsi ale měl štěstí, že ti nemuseli nic řezat. Mně podle RTG roste dolní levá osmička horizontálně. Už se nemůžu dočkat, až zase ožije a začne tlačit na ten zub vedle. =D

    Reply
  2. Marek Cerny (Post author)

    Jako zase tak super to nebylo, měl jsem tam celkem velkej zánět a ten zub byl prořezanej jenom částečně. Takže mi tu dáseň trochu řezali.

    Reply

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*