Prosinec 19 2014

Špica služby České pošty

Prodáváme koberce na eshopu. To už jsem psal. Ve snaze rozšířit možnosti dopravy a pokusit se tím zvýšit celkový konverzní poměr eshopu, jsme se obrátili na Českou poštu s žádostí o nabídku služeb a zahájení spolupráce. Dosud jsme odesílání zásilek přes ČP řešili tak, že jsme si jak trubky s každým kobercem šli vystát frontu na poštu, v hotovosti zaplatili nekřesťanské poštovné a čekali, než byla zásilka doručena. Tedy někdy jsme čekali. Jindy jsme totiž čekali, čekali, stále čekali a nakonec se možná někdy dočkali. Teď jsme to chtěli změnit.

Sešli jsme se s obchodním zástupcem ČP a věřili, že se dohodneme. Týpek byl celkem sympaťák, ale už když jsme viděli tu třicetistránkovou smlouvu o spolupráci, tušili jsme komplikace, které se nakonec skutečně objevily. Pošta sice doručuje zásilky s hmotností až 50kg, ale délka balíku nesmí přesáhnout 180 cm. Koberce jsou logicky baleny jako role, něco přes 50% koberců z naší nabídky je větších než uvedená maximální délka. Zajímavé je, že na pobočce pošty to nikdy nikdo neměřil a bez problémů jsme posílali i koberce s délkou 3,5 metru. Dotaz byl nasnadě. Co se stane, když zkusíme poslat delší koberec? Kurýr zásilku pravděpodobně převezme, na depu ji přeměří a pak nám ji vrátí. Poštovné nám samozřejmě naúčtují. Bezva, takže takový risk nepřichází v úvahu. Takže zbývá možnost nabídnout poštu pouze u menších koberců. A co cena? Do 40 zásilek měsíčně se jedná o standardní ceníkovou cenu, navíc nám vždy napočítají příplatek za vyzvednutí – 40 Kč a poplatek za nadrozměrné zboží – 121 Kč. Výsledná cena se tak vyšplhala někam k dvojnásobku ceny při posílání přes kurýra TOPTRANS. Hrozný.

K tomu všemu ještě pošta zarytě trvá na tom, abychom na každou zásilku tiskli a lepili papírový štítek. Není prostě možné to pouze objednat online s tím, že si kurýr označí zásilku sám, tak jako to umí třeba právě TOPTRANS.

Nakonec jsme nové řešení pošty odsunuli na Yindi.


Posted 19.12.2014 by Marek Cerny in category Nezařazené

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*