Srpen 10 2015

Retro telefony na prodej

Nokia 6310i, Nokia 7110, Ericsson T28 nebo třeba stylová (a drahá) nokia 8800 Sirocco. To jsou některé TOP telefony z let minulých, kdy se ještě výrobci předháněli ve vymýšlení futuristických tvarů mobilů, používání netradičních materiálů a zkoušení nových funkcí, které by vytvořily náskok před konkurencí. Dneska je situace jiná, trh je zaplaven černými plackami s Androidem a displejem přes celou čelní stranu. Inovativní funkce prakticky nejsou, místo toho mají levnější telefony „ošizené“ hardwarové parametry.
Pokud jste stejně jako já zavzpomínali, jak to bylo super, když ty nejlepší hry v telefonu byly Snake, Space impact a Bantumi, ve kterých jsme se den co den předháněli s kamarády nebo jaký to byl pocit, když se řešilo kolik řádků má displej a jestli telefon vydrží nabitý jenom jeden týden nebo dva, máte nyní možnost si tuto dobu připomenout.
Číňani jsou kluci šikovní, a tak na Aliexpressu prodávají staré telefony s původní základní deskou a novým „šasi“. Můžete si tak pořídit třeba evergreen Nokii 3310 – novou, za cenu nepřevyšující 400 korun, včetně nabíječky a nové baterie nebo v úvodu zmíněnou Nokii 8800 Sirocco za lidových 4000 Kč. No fakt, mrkněte na to.


Posted 10.8.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

2 thoughts on “Retro telefony na prodej

 1. lukas Strebl

  dobry den, mel bych zajem o nokii 7110 je k dispozici? popr za kolik? zrovna mi ulitla v hiper inzerci za 350kc bez postovneho, funkcni a z nabijeckopu..

  Reply
  1. Marek Cerny (Post author)

   Ale já ty telefony neprodávám, přečtěte si ten článek ještě jednou :)

   Reply

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*