Leden 20 2015

Proč nutně potřebuju Apple Watch?

Protože je prostě chci. Tím by se to dalo utnout. Abych ale zavřel ústa některým „zlým jazykům“ (modří už vědí), trošku to rozepíšu. Součástí poslední Apple keynote bylo propagační video, které samo o sobě může za to, že budu v průběhu roku o pár tisícovek lehčí. Z videa, které je výbornou ukázkou applovského puntičkářství, v každé vteřině doslova prýští perfekcionalismus. Každý detail jablečných hodinek dokonale lícuje (všimněte si i zvuků řemínků a tahů ve videu), na první pohled do sebe všechno zapadá a dává smysl, jakoby se nejednalo o první model tohoto výrobce, ale o tradiční výrobek nějaké luxusní americké firmy. Jistě, design je zcela subjektivní záležitost, ale soudě dle dostupných fotek považuju Apple Watch za jedny z nejkrásnějších chytrých hodinek. Podobně pěkné se mi zdají snad jen LG G Watch R a Alcatel One Touch Watch. Podotýkám, že ani jedny jsem ještě nedržel v ruce.

watch-05

Co se týče funkcí, tady Apple Watch asi příliš nepřekvapí, hodinky umí prakticky to samé, co konkurence. Věřím ale, že všechny funkce budou tak nějak po applovsku uživatelsky přívětivější. Co je podstatné, všechny hodinky se vždycky drží své platformy, takže jako LG G Watch spáruju jedině s Androidem, jedinou možnou volbou k iPhonu jsou právě Apple Watch.

Nedávno se ve zdrojovém kódu nového iOS objevila informace o tom, že se pracuje na češtině pro hlasovou asistentku Siri. To je skvělá zpráva, protože právě díky této funkci se z hodinek stane perfektní zařízení. Nadiktovat smsku? Přečíst email? Nastavit budík? Zapnout navigaci? To všechno bude možné bez vyndání mobilu z kapsy. Měření fyzické aktivity, ovládání Apple TV nebo hudby ve sluchátkách už je jenom třešničkou na dortu. Navíc WatchKit je otevřená platforma, takže nové aplikace budou vznikat jako houby po dešti.

apple_watch_iwatch_2

Teď už zbývá pouze vybrat tu správnou variantu, protože hodinky budou k dispozici nejen ve dvou velikostech, ale i v několika barvách, které bude doprovázet neuvěřitelné množství pásků, tahů, řemínků a bůhvíčeho.


Posted 20.1.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

1 thoughts on “Proč nutně potřebuju Apple Watch?

  1. Pingback: Jsem v pořádku, jen se mi nic nechce. | Blog o věcech a nevěcech - Marek Černý

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*