Listopad 10 2018

Nové CD EvoLucie je tady!

Velký svátek pro všechny milovníky nejlepší české rockové kapely devadesátých let je tady. Počkali jsme si sice dlouhých 16 let a chvílemi to dokonce vypadalo, že se už nedočkáme, ale ten den s velkým D právě nastal. Skupina Lucie vydala nové album s názvem EvoLucie. Album obsahuje 13 zbrusu nových písní, které se svým stylem snaží navázat na předchozí desky.

Až příliš často se v showbyznysu stává, že se comeback nepodaří a radost z nové tvorby se velmi rychle promění v průser. Po poslechu posledního CD Wanastowek jsem se oprávněně obával, jak bude nová Lucie znít. Mé obavy ale rychle vzaly za své. Album EvoLucie začíná rychlým hitem „Takhle tě mám rád“, který už pár týdnů známe z rádií. Tato píseň sice možná nakonec nebude takový hit, jako třeba „Medvídek“, „Amerika“ nebo „Sex je náš“, ale rozhodně lze na první poslech uhádnout, kdo tuto píseň nahrál. Zní prostě jako opravdová Lucie. Určitá podobnost s hitem „Heroes“ od Davida Bowieho je jasná, nicméně píseň nelze označit za vykrádačku.

Druhým singlem, který právě zní v rádiích a můžeme vidět i zajímavý klip v televizích či na Youtube, je „Nejlepší, kterou znám“. Nádherná pomalá píseň se skvělou textací, na kterou jsme u Lucie zvyklí a pro kterou ji máme rádi. Toto je podle mě nejlepší píseň z alba a má našlápnuto k tomu, aby se z ní stal megahit.

EvoLucie dále kombinuje rychlé i pomalé písně a ve zpěvu se střídají Koller a Kodym. Deska začíná slibným tempem, které se snaží udržet až do konce, který přichází po 48 minutách. Pravdou je, že se ji to celkem daří a každá jednotlivá píseň přichází s nějakým zajímavým efektem nebo myšlenkou. Samozřejmě v některých písních zazní slovní spojení či obraty, které jsme mohli slyšet už ve starší tvorbě, ale není to tak častý nešvar, aby to desku degradovalo.

EvoLucie je tady a mě rozhodně nezklamala. Jedná se o plnohodnotnou produkci, která skvěle navázala na předchozí historii kapely. Tak třeba se do budoucna dočkáme dalších nových písní nejlepší české rockové skupiny 20. století.

Kromě zakoupení CD (v plánu je i vinyl) si EvoLucii můžete poslechnout na Spotify a Apple Music nebo si ji můžete stáhnout z iTunes.

Lucie se v současné době chystá na koncertní šňůru, kde určitě některé písně z EvoLucie zazní. První koncert se chystá již za pár dní.


Posted 10.11.2018 by Marek Cerny in category Nezařazené

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*