Květen 18 2015

Možnosti online cashbacku v ČR

Cashbackové portály nejsou nic nového pod sluncem, nicméně mnoho lidí nakupujících na internetu je zatím vůbec nevyužívá a to může být škoda. Tenhle článek rozhodně nechci pojmout jako reklamu s cílem vycucnout drobný z Vašich nákupů, berte to spíš jako tip pro sebe, který Vám může ušetřit nějakou kačku při nákupu na internetu.

Co je to cashbackový portál?
Protože na můj blog cíleně chodí výhradně samí borci a internetoví odborníci, asi bych to nemusel vysvětlovat. Kdyby ke mně ale náhodou zabloudil někdo z druhý kategorie, napíšu to tu extra pro něj. Jedná se o webovou službu, která Vám vrací peníze z nákupů na internetu. Samozřejmě ne z libovolných, ale pouze z nákupu na těch eshopech, se kterými daný cashbackový portál spolupracuje. Obvykle jsou Vám z nákupu vráceny jednotky procent, nejčastěji mezi 3-5%. Najdete ale i eshopy, které vrací víc.

Jak to funguje? To mi jen tak zadarmo dají peníze?
Tak to určitě ne, že. Nejsou to pitomci. Uvedu to na příkladu. Vy přijdete na cashbackový portál, prokliknete se z jejich webu na eshop, kde nakoupíte. Eshop vyplatí doporučovateli (cashbackovému portálu) provizi za dohození zákazníka a doporučovatel vyplatí nějakou část peněz Vám. Všechny články řetězce jsou pak strašně happy. Navíc za doporučení uživatele, který se zaregistruje a aktivně využívá výhod programu, dostanete drobnou jednorázovou odměnu.

Jak vybrat cashbackový portál?
Aktuálně jsou na českém trhu tři hlavní hráči v tomto oboru. PlnaPenezenka.cz, Refundo.cz a VratnePenize.cz. Osobně preferuju portál PlnaPenezenka, hlavně kvůli přehlednému webu, který funguje i na mobilních zařízeních. Další výhodou je možnost instalace speciální lišty do prohlížeče (Firefox, IE a Chrome), která se automaticky objeví pouze v případě, že vlezete na eshop, kde můžete dostat odměnu. Šíře spolupracujících eshopů je u všech tří portálů zhruba stejná.

Huráá, konečně můžete šetřit při každém nákupu na internetu :) Kdybyste mi za to chtěli poděkovat, tady je číslo mýho účtu: 2071070470/5500 :D


Posted 18.5.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*