Květen 2 2015

COGITO watch – polochytré hodinky

Nejsou to Apple Watch, přesto komunikují s iOS. Nemají operační systém, přesto zobrazují notifikace. Patří do tzv. Wearables, vydrží ale déle než dva dny nabité. Je to smart příslušenství k telefonu, má ale klasický hodinkový design. Co je to? COGITO watch.

Měl jsem zase po delší době nákupní náladu a chtěl jsem si udělat radost. V hlavě mi uvízla myšlenka, že by bylo hezké, mít chytré hodinky, které by ještě navíc vypadaly k světu a já bych tak mohl uklidit svoje Festiny do šuplíku.

Požadavků bylo jenom pár: zobrazování notifikací z iOS, slušná výdrž, pěkný design, vodotěsnost a rozumná cena. Nejdřív se mi zalíbily hodinky Garmin Fénix 3, které jsem viděl u kolegy a prostě jsem si je zamiloval. Pro sportovce jsou super, vypadají perfektně, měří kroky, kalorie, VO2 MAX, kadenci při běhání, tepovou frekvenci a další věci. Cena kolem 12.000 je ale vyšší, než by se mi líbilo. Navíc, zase tak často nesportuju, abych všechny funkce naplno využil. Takže co dál? Apple Watch si jednou pořídím, o tom už jsem psal, ale zatím se neprodávají, cena je vysoká a výdrž slabá. Začal jsem hledat u méně známých značek, nechtěl jsem ale žádnou 100% čínu. To raději nic. Pak jsem objevil hodinky COOKOO2 a jejich bráchu COGITO. Na první pohled mě zaujal jejich design a vlastně celková myšlenka polochytrých hodinek, které vydrží na baterku rok a umí všechno, co jsem potřeboval. Navíc na Mall.cz stojí krásných 3900 Kč, takže jsem sedl do auta a vyrazil pro ně.

Co tedy hodinky nabízí?

Jsou vodotěsné 100M, tzn. na plavání ok, na potápění už raději ne.
Výdrž na baterku rok. V hodinkách jsou dvě knoflíkové baterie, jedna napájí smart funkce, druhá hodiny.
Kovová luneta a pohodlný silikonový pásek.
Zobrazují notifikace z telefonu (kdo volá, sms, facebook notifikace, maily, kalendář).
Počítají ušlé kroky. V hodinkách je accelerometr, který posílá data do telefonu. Tam pak vidíte přehled ušlých kroků každý den a spálené kalorie. Samotné hodinky na pididispleji zobrzaují jen aktuální denní počet kroků.
Čas a datum, mají dobré podsvícení, navíc ručičky jsou fosforové, ve tmě jsou dobře vidět.
Hodinky netikají – je to blbost, ale pro mně, zvukového blázna, který u tikajících hodin prostě neusne, je to extrémně důležitá věc.
Hodinkama lze fotit na dálku. Postavíte telefon na stůl, na dálku můžete spustit spoušť. Dobrý na selfie.
Nemůžete najít mobil? Zmáčkněte tlačítko na hodinkách a mobil začne zvonit. Super.
Možnost upozornění, když se od telefonu moc vzdálíte.
Jde to i opačně, mobilem si můžete prozvonit hodinky.
Budík – nastavte si budík a hodinky začnou vibrovat a pípat v nastavený čas.
Přepínání hudby na telefonu. Ke skipnutí písničky už není potřeba tahat telefon z kapsy. Stačí zmáčknout tlačítko na hodinkách.
Kompatibilita s iOS (7 a novější) i Androidem.

To je asi tak všechno, ale mně to stačí. Hodinky jsou k dispozici v mnoha variantách a designech, přičemž varianty COOKOO a COGITO se liší jenom vzhledově. COGITO POP jsou levnější a neobsahují displej, jinak jsou funkce stejné.

Jo abych nezapomněl, strojek je japonský, jinak klasika: „Designed in USA, assembled in China“.


Posted 2.5.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

1 thoughts on “COGITO watch – polochytré hodinky

  1. Pingback: iPhone is dead. Long live the Note III. | Blog o věcech a nevěcech - Marek Černý

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*