Leden 16 2015

Apple TV v českém prostředí

Malá roztomilá krabička s logem nakousnutého jablka v minulosti už několikrát přitáhla mou pozornost. Apple TV je krásný produkt, o kterém toho nebylo napsáno tolik, jako o iPhonu, iPadu nebo Macbooku, přitom za cenu 99 eur nebo 2699 Kč se nejedná o nějak extrémně drahou záležitost. Vždycky jsem tak nějak tušil, že ji prostě potřebuju, ale nějak jsem nemohl přijít na to, k čemu mi opravdu bude. Na podzim 2014 jsem se po dvou letech vrátil od androidu k iPhone 5S a pořídil jsem si můj první MacBook Pro. Protože mám i předplacenou službu Spotify, začal jsem přemýšlet, jak ji z MacBooku nastreamovat do TV a poslouchat hudbu přes reciever a pořádný bedny. Možností bylo připojení přes HDMI, což je krajně nepraktické, pokud chci pracovat a zároveň k tomu poslouchat hudbu,  nebo bezdrátové připojení. Po tom, co jsem si na jedné návštěvě vyzkoušel Evolveo xtracast stick, který funguje jak když nefunguje a přitom je to podle recenzí skoro to nejlepší co se tu dá dneska pořídit, opět jsem zatoužil po Apple TV.

Asi jsem byl přes rok hodný, protože pod stromečkem na mně čekala malá, krásná, úhledně zabalená krabička a v ní trochu menší, ale ještě krásnější krabička s jablíčkem. V balení je kromě samotné Apple TV ještě hliníkový dálkový ovladač, který funguje i na Mac (Apple Remote), napájecí kabel, pár návodů a samolepky s důvěrně známým logem. Ano správně, v balení chybí jakýkoli kabel pro propojení s televizí. HDMI je tedy třeba dokoupit extra.

appletv

No a na co tedy toto zařízení vlastně používám?

  • Streamování Spotify Premium do TV a přes TV a reciever do beden (Spotify spuštěné na Macu lze ovládat iPhonem nebo lze streamovat přímo z iPhone)
  • Přehrávání filmů z Macbooku (buď filmy z iTunes nebo jakékoli video přes geniální program Beamer)
  • Přehrávání fotek a videí přímo z iCloudu
  • Hraní iPhone her na TV přes Airplay Mirroring (třeba Real Racing 2 nebo Real Racing 3 a spousty dalších)
  • Youtube

To je ve zkratce asi tak všechno, ale rozhodně to není všechno, co Apple TV dokáže. Jen další funkce nevyužívám, část z nich je v čechách omezená (Netflix, americké programy atd.). Za uvedenou cenu se ale jedná o perfektně fungující a skvěle vypadající zařízení, které můžu každému jedině doporučit.


Posted 16.1.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*