Březen 4 2015

5 zajímavých webových aplikací, které možná neznáte (kategorie Cestování)

Obecně se o mně ví, že jsem fanouškem letectví, spottingu, samotných letadel, levných letenek a všeho co se podobného tématu jenom trochu dotýká. Díky tomuto koníčku jsem již dávno objevil aplikaci FligtRadar24, kterou používám hlavně v telefonu. Přijde mi však zajímavé vědět nejen co mi právě letí nad hlavou, ale třeba taky kam pluje tanker, který pozoruju v přístavu u moře nebo kde se právě nachází vlak, na který čekám na nádraží. Vybral jsem proto několik zajímavých webových aplikací, které rád používám a které se různými způsoby týkají cestování.

Abych vám ušetřil chvíli psaní na klávesnici, připravil jsem pro Vás instantní komentář, který stačí zkopírovat a vložit k příspěvku na Facebooku nebo přímo pod tento článek:

„Hmm, to je starý. Všechny aplikace dávno znám a už několik let je využívám nebo jsou to blbosti. Radši už příště nic nepiš, stejně je to k ničemu.“

Flight stream – Povedená simulace leteckého provozu na celé zeměkouli. Člověk si pak uvědomí, jak hustě je nebe protkáno leteckými trasami. Je to zajímavá podívaná i pro člověka letectvím nepostiženého. Bohužel je aplikace trochu náročnější na výkon procesoru, takže na některých starých kompech nemuí běžet úplně plynule. Je taky škoda, že Zemi nelze trochu více přiblížit.

Flight radar – V úvodu zmíněná aplikace, která Vám prozradí, jaké letadlo Vám právě prolétá nad hlavou, ukáže vám i jeho fotku, aktuální rychlost, výšku, imatrikulaci, destinace a další údaje. Flight Radar má taky své aplikace pro iOS, Android i Windows Pone. Prot letecké nadšence je to nepostradatelná věc.

Ship finder – Jedná se o Flight Radaru podobnou aplikaci, která je ale zaměřená na lodě. Na mapě tak najdete v reálném čase většinu velkých lodí kdekoli na světě a zjistíte si o nich mnoho informací. U velkého množství z nich dokonce uvidíte fotku.

GRAPP – Česká aplikace zaměřená na vlaky. Na mapě ČR si v reálném čase zobrazíte polohu vlaků a zjistíte i jejich aktuální zpoždění. Aplikace je zatím v betaverzi, ale nepřišel jsem na žádnou chybu, která by znemožňovala její využití.

Airixo – Můj nejoblíbenější vyhledávač levných letenek. Tato česká aplikace sleduje všechny low cost aerolinky, navíc umožňuje hledat letenku „kamkoli“ a seřadit vše podle ceny. Praktická věc. Všechno je navíc dostupné v přehledném, jednoduchém a graficky dobře zpracovaném prostředí.

 


Posted 4.3.2015 by Marek Cerny in category Nezařazené

1 thoughts on “5 zajímavých webových aplikací, které možná neznáte (kategorie Cestování)

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*